May Awareness – Awareness & Fundraising Ideas – TR

Sevdiğiniz bir şeyi yaparak farkındalığın yayılmasına ve hayati fonların toplanmasına yardımcı olun!

Kendi hobilerinize ve ilgi alanlarınıza göre bir etkinlik düzenleyin. Büyük ya da küçük, tek kişi ya da grup – önemli değil, hepsi yardımcı oluyor ve herkes için bir şeyler var! Sosyal medyada #MyEDSChallenge ve #MyHSDChallenge etiketleri ile paylaşın ve bu mayıs ayında farkındalığı nasıl arttırdığınızı bize haber verin.

Etkinliğinizi planlamak için bazı harika fikirler ve kaynaklar almak üzere bir Bağış Toplama Paketi isteyin!

Bağış toplama etkinliği nasıl kurulur?

Bağış toplamanın ve cömertliğinizle başkalarına ilham vermenin basit bir yolu, kendi bireysel bağış toplama sayfanızı oluşturmaktır! JustGiving veya Network For Good [ABD merkezli] veya JustGiving [İngiltere / AB] merkezli bir meydan okuma oluşturabilir ve diğerlerine neden katıldığınızı veya neden seçtiğiniz para biriminde bağış yapmak için Facebook Fundraiser kullanmıyorsunuz ki?

2024 Mayıs ayı boyunca Walk ‘n’ Roll Challenge’a katılarak dünya çapında EDS ve HSB farkındalığını artırmaya yardımcı olmak için Ehlers-Danlos Topluluğuna katılın!

Mayıs ayında doğum gününüz ya da özel bir gününüz mü var? Arkadaşlarınızdan ve ailenizden bir hediye yerine bağış istemek için bir bağış toplama etkinliği başlatabilirsiniz.

Toplanan paranın yarısının kazanana, diğer yarısının ise Ehlers-Danlos Derneği’ne gittiği çekiliş biletleri sat. Giriş sayısı arttıkça ödül miktarı da arttığı için, sosyal medya aracılığıyla insanları çekilişe katılmaları için arkadaşlarını ve ailelerini teşvik edin!

Farkındalık Ayı boyunca planlanan günlerde zebra desenli, Ehlers-Danlos Topluluğu kıyafetleri veya seçtiğiniz süslü elbiseleri giyerek farkındalığı yaymanıza yardımcı olmaları için arkadaşlarınıza, ailenize, iş arkadaşlarınıza ve okul arkadaşlarınıza meydan okuyun. Çevrimiçi bir etkinliğe ev sahipliği yapın ve aileniz ve arkadaşlarınızla sanal olarak buluşun! Özel gün için insanların katılması ve kıyafet kurallarının dışına çıkması  için bir bağış ayarlayın. Katılımcıları ağlarıyla paylaşmaya davet edin ve bağışların En İyi Kostüm için oy olarak sayılmasını sağlayın.

Video oyunlarını, kart oyunlarını veya masa oyunlarını sever misiniz? Hangi platform olursa olsun en sevdiğiniz oyunu seçin ve çevrimiçi bir turnuva düzenleyin! Oyuna giriş için veya oyun başına bir bağış miktarı belirleyin. Arkadaşlık testlerini seviyorsanız, o zaman neden sanal bir toplantı düzenleyip kendinizi rekabet dünyasına bırakmıyorsunuz?

Oyuncuları çevrimiçi bağış toplama sayfaları oluşturmaya ve farkındalığın dünya çapında yayılmasına yardımcı olmak için kendi ağlarıyla paylaşmaya davet edin!

Sanatçı mısın? Yeteneklerini farkındalık yaratmak için paylaşabilirsin. Sanatçı arkadaşlarınızla çevrimiçi bir etkinlik düzenleyin ve en iyi farkındalık sanatını yaratmaları için onlara meydan okuyun. Kreasyonlardan çekiliş veya açık artırma yapabilirsiniz. Neden çevrimiçi bir ders düzenlemiyorsunuz, hatta çevrimiçi bir farkındalık konseri ya da Facebook Live Events ile katılımcılardan bağış toplamayı planlamıyorsunuz?

Okumayı, dikmeyi veya diğer el sanatlarını sever misiniz? Sanal bir okuma / el sanatı maratonuna ev sahipliği yapın. Katılımcıları Farkındalık Ayı boyunca en çok kimin okuyabileceğini, el sanatı yapabileceğini ya da farklı projeleri tamamlayabileceğini görmeye davet edin. Haftalık bir sınıfa veya öğreticiye sanal olarak ev sahipliği yapın ve zanaatkarları çevrimiçi sayfalar oluşturmaya ve tamamlanan her sayfa / bölüm / kitap okuma veya el işi / proje için bir bağış sözü vermek üzere ağlarıyla paylaşmaya davet edin.

Sanal bağış kampanyası için güzel bir fikrin mi var? Bize giving@ehlers-danlos.com adresinden ulaş. Yardıma ihtiyacın varsa beraber bir yol bulabiliriz.

The Ehlers-Danlos Society uses The Network for Good platform to receive online donations and their details will appear on your credit card statement following a donation to our organization. Network for Good’s Donor Advised Fund is an accredited charity by the Better Business Bureau. 

DISCLAIMER: This page is a translation of the original in English for information purposes only. A big thank you to the volunteers who translated this page! In case of a discrepancy, the English original will prevail.

Sign up to The Ehlers-Danlos Society mailing list