2024 May Awareness – Light it Up! – PL

Czym jest Wyzwanie ILUMINACJA?

Pomóż w maju rzucić światło na EDS i HSD!

Skontaktuj się z lokalnymi budynkami, które są znaczące i poproś o oświetlenie budynku w kolorach zebry. Im więcej krajowych i lokalnych budynków zostanie oświetlonych, tym większy będzie globalny wpływ na świadomość ludzi. Poproś o pomarańczowe światła, aby rozprzestrzenić świadomość “zebra-silna” lub wybierz czerwone, aby “rozświetlić” naczyniowy typ EDS.

Jak wziąć udział?

Sprawdź poniżej status lokalnego lub państwowego budynku lub pomnika, znajdującego się w Twojej okolicy– jeśli nie ma go na liście, skontaktuj się z nim, aby ROZŚWIETLIĆ budynek czarno-białymi paskami!

Istnieje wiele różnych miejsc, które można oświetlić, aby poszerzyć świadomość EDS, od centrów handlowych po posągi i pomniki, a także od ratuszów po szkoły. Często dostępność jest ograniczona, dlatego należy jak najszybciej dotrzeć do wybranego miejsca i skontaktować się z administracją budynku lub pomnika, aby spróbować umówić datę iluminacji.

Każde miejsce ma swoje własne zasady i terminy iluminacji budynku, więc spróbuj skontaktować się telefonicznie, e-mailem lub poprzez media społecznościowe i porozmawiaj z menedżerem lub dowiedz się w sekretariacie, jak wygląda taki proces. Przewiń w dół, aby zobaczyć nasz szablon wiadomości e-mail!

W wielu miejscach dostępne są aplikacje online, prze które można się zalogować.

W jakim terminie powinienem poprosić ich o oświetlenie?

Zachęcamy do poniższych dat:
4 maja 2024 r. jako dzień oświetlenia pomarańczowym światłem
17 maja 2024 r. na czerwone oświetlenie z okazji Dnia #REDS4VEDS dla świadomości typu naczyniowego Zespołu Ehlersa-Danlosa (vEDS)
Alternatywnie każdy dzień maja w kolorze pomarańczowym może pomóc w świadomości!

Powiadom nas!

Wypełnij ten formularz, aby poinformować nas, że Twoja prośba oświetlenia budynku została przesłana.

Nocą…

Pamiętaj, aby zrobić zdjęcia aby udokumentować jak budynek lub pomnik został oświetlony! Udostępnij je w mediach społecznościowych z hashtagami #MyEDSChallenge, #MyHSDChallenge, a 17 maja #REDS4VEDS.

SZABLON E-MAIL Z PROŚBĄ O ILUMINACJĘ BUDYNKU LUB POMNIKA – EDS I HSD 

 

TEMAT 

Rozświetl EDS i HSD 


SZABLON WIADOMOŚCI 

Szanowny Panie/Szanowna Pani [WPISZ IMIĘ I NAZWISKO], 

Nazywam się [WPISZ IMIĘ I NAZWISKO]. Mieszkam w [WPISZ MIASTO, WOJEWÓDZTWO, KRAJ]. 

NAPISZ 1-2 ZDANIA DOTYCZĄCE TWOJEJ DIAGNOZY/OBECNEJ SYTUACJI/WYZWANIA MAJOWEGO LUB ODNOSZĄCE SIĘ DO TWOJEGO CZŁONKA RODZINY. 

 Maj jest Miesiącem Świadomości Zespołu Ehlersa-Danlosa (EDS) i Zaburzeń ze Spektrum Hipermobilności (HSD), miesiącem poświęconym szerzeniu świadomości na temat ludzi na całym świecie żyjących z tymi złożonymi, wieloukładowymi schorzeniami. 

Czy [WPISZ NAZWĘ BUDYNKU/ZABYTKU/POMNIKA] mógłby być podświetlony w miesiącu świadomości EDS i HSD 4 maja 2024 r.? Kolor jest pomarańczowy.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.  

Z wyrazami szacunku, 

[WPROWADŹ IMIĘ I NAZWISKO] 

SZABLON E-MAIL Z PROŚBĄ O ILUMINACJĘ BUDYNKU LUB POMNIKA – vEDS

 

TEMAT 

Rozświetl vEDS 


SZABLON WIADOMOŚCI 

Szanowny Panie/Szanowna Pani [WPISZ IMIĘ I NAZWISKO], 

Nazywam się [WPISZ IMIĘ I NAZWISKO]. Mieszkam w [WPISZ MIASTO, WOJEWÓDZTWO, KRAJ]. 

NAPISZ 1-2 ZDANIA DOTYCZĄCE TWOJEJ DIAGNOZY/OBECNEJ SYTUACJI/WYZWANIA MAJOWEGO LUB ODNOSZĄCE SIĘ DO TWOJEGO CZŁONKA RODZINY. 

Maj jest Miesiącem Świadomości Zespołu naczyniowego Zespołu Ehlersa-Danlosa (vEDS), miesiącem poświęconym szerzeniu świadomości na temat ludzi na całym świecie żyjących z tymi złożonymi, wieloukładowymi schorzeniami. 

Czy [WPISZ NAZWĘ BUDYNKU/ZABYTKU/POMNIKA] mógłby być podświetlony w miesiącu świadomości vEDS 17 maja 2024 r.? Kolor jest czerwony.  

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.  

Z wyrazami szacunku, 

[WPROWADŹ IMIĘ I NAZWISKO] 

DISCLAIMER: This page is a translation of the original in English for information purposes only. In case of a discrepancy, the English original will prevail. A huge thank you to Ewa Kowalow who helped to translate this challenge!

Sign up to The Ehlers-Danlos Society mailing list