May Awareness – Walk & Roll Challenge – TR

“Walk & Roll” challenge nedir?

2023 Mayıs ayı boyunca Walk & Roll Challenge’a katılarak dünya çapında EDS ve HSB farkındalığını artırmaya yardımcı olmak için Ehlers-Danlos Topluluğuna katılın! Hedeflerimiz dünya çapında farkındalık ve bu koşullardan etkilenen bireyler için daha iyi bir yaşam kalitesidir. Farkındalık yaratmak için birlikte çalışarak, umut verebilir ve değişimi ilerletebiliriz.

Walk & Roll yarışması, dünyanın neresinde olursanız olun farkındalığı artırmanın harika bir yoludur! Daha fazlasını öğrenmek ve yer almak için okumaya devam edin.

Küresel Walk & Roll Challenge’a nasıl katılırım?

Seçtiğiniz bir aktiviteyle katılabilirsiniz! Bahçenizde aşağı yukarı yürüyerek, yürüyüşe çıkarak veya koşu bandıyla koşarak, tekerlekli sandalye veya uyarlanabilir cihaz kullanmak veya zevk alabileceğiniz herhangi bir yerde yürüyerek olabilir! Güvende olduğunuzdan ve sosyal mesafeye uyduğunuzdan emin olun.

Walk & Roll challenge için mesafeni kaydetmenin birçok yolu var:

  1. Adımsayar
  2. Akıllı telefon sağlık uygulamarı (Birçok cihazın içinde yüklü)
  3. Koşu ve bisiklet uygulamaları: Strava, Runtastic, MapmyRun

Bağış topla: Strava hesabını JustGiving bağış toplama etkinliğine bağlayın!

Mayıs ayı boyunca bağış toplamak isterseniz Strava hesabınızı bağış sayfanıza üç kolay adımda bağlayabilirsiniz.

  1. adım: Strava hesabı yarat.
  2. adım: JustGiving hesabınıza girin ( ya da Amerika Birleşik Devletleri bağış sayfası oluşturun) ve bağlamak istediğiniz bağış sayfasına bakınız. Bağış sayfanızda aşağıya kaydırın ve “Strava’ya bağlan” tuşuna basınız.
  3. adım: Mayıs için hazırlanın! “Strava’ya bağlan” tuşuna bastıktan sonra bilgilerinizi giriniz. Strava’yı normal bir şekilde aktivitelerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Strava’yı aktivitelerinizi takip etmek ve Bağış Toplama Sayfanızda veya sosyal medyada hangi güncellemeleri paylaşacağınızı seçmek için normal bir şekilde kullanabilirsiniz.

Aileniz ya da arkadaşlarınızla bir takım olarak walk ‘n’ roll challenge yapmak ister misiniz? JustGiving Takımları hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın!

Ayrıca bir Facebook Fundraiser veya Network For Good sayfasıyla seçtiğiniz bağış biriminde para toplayabilirsiniz!

Semptomlarımı ilkokuldayken yaşamaya başladım, ancak yaklaşık 12 yaşıma kadar bir şeylerin yanlış olduğunu düşünmemiştim. Sonunda bana EDS (ve POTS, RSD, kronik yorgunluk sendromu ve endometriyozis) teşhisi koymak yedi yıl sürdü ama işte buradayım!

Tüm mayıs ayı boyunca, her kilometreyi Ehlers Danlos Topluluğunun Walk & Roll aracılığıyla Ehlers-Danlos sendromu farkındalığına adadım. Her (tekerlekli sandalyeyi) itmek ve yürüme, vücudumu her gün etkileyen hastalık için bir Farkındalık Eylemi idi. Kalbime yakın olmasından bol miktarda günlük 5 kilometre ve 10 kilometre yaptım, ancak SAHİP OLDUĞUM kronik hastalık için bir ayda 128 kilometreyi tamamladım. Abby

DISCLAIMER: This page is a translation of the original in English for information purposes only. In case of a discrepancy, the English original will prevail.

Sign up to The Ehlers-Danlos Society bi-weekly newsletter